Kas tai Eneagrama?


Kas tai Eneagrama ir kuo Jums naudinga?


Eneagrama – (graik. Ennea – devyni, grama – figūra), tai Sufijų mokymo ir klasikinės psichoanalizės sintezė. Eneagrama pateikia 9 asmenybės tipus ir jų tarpusavio ryšius bei elgesio modelius.

Eneagramos modelį pirmasis pristatė Gregorijus Gurdžijavas (1872), ryšį tarp simbolio ir 9 tipų pristatė Oskaras Ičazo (1931), o mokslinius tyrimus pagrindė prof. Klaudio Naranjo (1970).

Šis modelis yra labai plačiai taikomas visame pasaulyje ir yra labai efektyvus įrankis žmonėms, kurie dirba su žmogiškaisiais ištekliais ir visiems , kurie siekia tobulėjimo profesinėje veikloje ir pagerinti komunikaciją su kitais žmonėmis.

Greorijus Gudžijevas teigė, kad dauguma žmonių yra „miego“ būsenoje bei gyvename tarsi įsijungę autopilotą, diena iš dienos kartojame įprastus veiksmus ir elgesio stereotipus, nors tai ne visada mums suteikia to, ko mes norime, Eneagrama aprašo 9 pagrindines strategijas, kurias mes naudojame klaidingai ir nesąmoningai. Šis modelis mums padeda atmerkti akis ir pamatyti kokius nesąmoningus elgesio stereotipus mes naudojame ir kodėl.

Eneagramos modelis – tai asmenybės motyvacijos įrankis, kuris pateikia 9 gyvenimo strategijas ir skirtingą elgesį pagal skirtingus tipus, kurie paremti vidine motyvacija. Šis modelis atskleidžia, kaip motyvacija skirtingai pasireiškia visose gyvenimo srityse: santykiuose, karjeroje, finansuose, darbe, šeimoje ir ypatingai komunikacijoje su kitais žmonėmis.

Eneagramos modelis parodo, kokios priežastys ir baimės mus verčia pasielgti vienaip ar kitaip ir ką turime keisti savo gyvenime, kad galėtume suvokti kas mus motyvuoja dirbti ar siekti gyvenimo tikslų. Vieni žmonės nori būti lyderiais, o kiti yra geri vykdytojai.

Ką Jūs sužinosite apie save studijuodami Eneagramą? Labai daug. Pridedu nebaigtinį sąrašą ir  prašau rašykite savo klausimus el.p.:

 • Jūs sužinosite 9 gyvenimo strategijas, savo asmenybės tipą bei motyvaciją kodėl Jūs nesąmoningai taikote konkrečius elgesio modelius.
 • Jūs sužinosite Emocinės kompetencijos modelį, įsivertinsite savo kompetencijas (savęs pažinimas, pasitikėjimas savimi, iniciatyvumas, orientacija į tikslus, bendradarbiavimas ir t.t.). Kelsite efektyvumą tiek darbe, tiek ir asmeniniame gyvenime.
 • Jūs sužinosite savo talentus ir gebėsite motyvuoti save bei kitus. Tikslingas talentų naudojimas atveria galimybes ir pasitenkinimą.
 • Jūs sužinosite kaip efektyviai formuoti komandą ir paskirstyti užduotis pagal talentus/stipriausias savybes. Visi dirbate sau ar esate komandos narys, todėl šiuo atveju labai svarbus yra grįžtamasis ryšys ir empatija. Skirtingi asmenybės tipai turi savo talentus ir tinkamai juos panaudojus komandoje turėsite labai gerus pasiekimus.
 • Jūs sužinosite verbalinius ir neverbalinius Eneagramos tipų požymius ir kaip juos atpažinti. Mes visi transliuojame ir bendraujame kūno kalba ir tai darome ne visada sąmoningai. Ar tikrai žinote, kokius verbalinius ir neverbalinius požymius Jūs transliuojate kitiems?
 • Jūs suvoksite, kokie konkretūs įvykiai vaikystėje įtakojo Jūsų asmenybę ir kodėl pasirinkote konkrečias gyvenimo strategijas. Pagal Eneagramos teoriją ir atliktus mokslinius tyrimus paaiškėjo, kad asmenybės elgseną suformuoja tėvų elgesys ir užaugę, mes taikome savo pasirinktas strategijas. Taigi, tėvai žinodami Eneagramos modelį, gali labai prisidėti prie vaikų gyvenimo strategijos ir vidinės motyvacijos įgyvendinimo.
 • Jūs turėsite galimybę suvokti, kaip konkretūs instinktai ir žmogaus centrai  įtakoja Jūsų sprendimus. Jūs sužinosite, kad skirtingi Triados atstovai skirtingai reaguoja į mūsų bendravimą: kūno centro atstovai linkę veikti (jie tiesiog veikia, užsiima veikla), širdies atstovai jaučia (jiems reikia perduoti ką Jūs jaučiate), o galvos centro atstovai linkę analizuoti (su jais reikia kalbėti ir perduoti ką Jūs manote). Tai puikiai veikia tiek komandiniame darbe, tiek ir asmeniniuose santykiuose.
 • Jūs sužinosite, kaip reikia subalansuoti instinktus (savisaugos, socialinis, tet-a-tet) ir pabudinti miegantį, nes labai dažnai mes net negalvojame, kodėl skirtingi instinktai mus įtakoja ir kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų arba tiesiog išmokti džiaugtis savo gyvenimu.
 • Jūs žinosite, kaip konkrečiai keisti gyvenimo prioritetus ir atrasti naujas galimybes. Asmenybė žinodama savo talentus ir tikslus lengviau ir greičiau pasiekia norimų rezultatų.
 • Jūs sužinosite, kad visos gyvenimo strategijos yra naudingos ir taikomos pagal poreikius konkrečiu laiku. Jūs žinodami skirtingas gyvenimo strategijas, galite jas visas taikyti pagal savo poreikius.
 • Jūs sužinosite, kaip sustiprinti savo savivertę ir imtis iniciatyvos, jei Jums to reikia Čia ir dabar. Įsivertinę savo kompetencijas, aiškiai žinosite ar norite augti ir turėsite rekomendacijas, kaip tai padaryti.
 • Jūs kuriate savo gyvenimą, kai aiškiai suvokiate savo vidines motyvacijas ir motyvuojate save siekti tikslų, o svarbiausia žinoti, kad esate savo kelyje!

Kviečiu

Į mokymus